Otonazol - kapljice za uho

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Otonazol - kapljice za uho

OdgovorNapisal/-a Sarchee » Pe Nov 21, 2008 10:54 am

Pozdravljeni,

imam mačko staro 5 mesecev. Ima garje. V ambulanti so mi dali Otonazol - kapljice za uho, ki so antibiotik na recept in zdravijo obolenja.

Pozna kdo te kapljice, da mi lahko priporoča če so učinkovite za odpravo garij ali so premočne??

Hvala za odgovore,
lep dan vsem
S.
Sarchee

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Pe Nov 21, 2008 11:46 am

Učinkovite so za za zdravljenje vnetja, za odpravo garij bi pa jaz vseeno priporočala še kaj drugega. Npr. ivermectin (injekcija), če garij ni veliko ampulo Stronghold.
Ko je imela naša Maca garje, smo ji dvakrat na dan ušesa čistili s tekočino Otodine in po čiščenju vsakič dali Otonazol. Po 14 dneh so se garje pozdravile. Kako ti uporabljaš Otonazol? Ali mački tudi čistiš ušesa?
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a Sarchee » Pe Nov 21, 2008 11:54 am

hvala.
garij ni veliko, jo pa tu pa tam uhice srbijo. 2x sem ji dala Stronghold pa se niso čisto pozdravile. Lahko še probam tretjič.

Zakaj ste ji vi dajali Otonazol in ne Stronghold?
Sarchee

OdgovorNapisal/-a Sarchee » Pe Nov 21, 2008 11:57 am

Otonazol ji pa še nisem začela dajati. Me je strah, ker je antibiotik. Muca pa še zelo mlada.
Sarchee

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Pe Nov 21, 2008 2:32 pm

Ni nič premlada za to. 5 mesecev je že kar ornk starost. Moja je imela 2 meseca, ko sem ji dajala.
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost