maine coon

svet pasemskih muc je res pester

Moderator: Babyjazz

mačkarna daeniken castle

OdgovorNapisal/-a mr.bouzou » Po Maj 28, 2012 10:04 pm

Pozdravljeni,
najprej moram reči, da tele fotografije so zelo lepe in maine cooni pravi mačji kralji/ce... :)

Zato si tudi sam želim enega... trenutno sem v kontaktu z lastnico iz mačkarne daeniken castle, katera deluje zares super in tudi njihovi mucki izgledajo fantastični.. vendar pa se po prebiranju forumov že nekajkrat zasledil vprašanja o rodovnikih iz te mačkarne... pa me zanima ali ste lastniki muck iz daeniken caste vendarle dobili rodovnike vaših muckov ali ne? Ali se ja pojavljajo kakši problemi pri tej mačkarni?

Za vaše odgovore bi vam bil zelo hvaležen, saj prvič kupujem pasemskega mačka in nimam izkušenj. Če pa imate še kje drugje mladičke, se pa tudi priporočam.

LP :)
mr.bouzou

Re: maine coon

OdgovorNapisal/-a klematis » Ne Jun 23, 2013 11:42 am

klematis

vzeli bi 3 leta staro mainecoonko

OdgovorNapisal/-a inigo » Po Nov 04, 2013 8:46 am

živjo!

na bolhi se je pojavil oglas, da za simbolično ceno prodajo maincoonko. stara je 3 leta. ker si že dolgo želimo MC, razmišljamo, da bi jo vzeli.

pozna kdo vzreditelje iz Pesnice? znani so mi iz Domžal, Stične, Mavčič.

zanima me (tisti, ki imate MC) kako se starejši MC navadijo na novega lastnika, težko sprejemajo spremembe? doma že imamo kastriranega mačkona in dva otročka - bo to velik šok za 3 leta staro samičko? je v tem primeru bolje, da vzamemo mladička?

kaj predlagate?

hvala za odgovore!

Lp
inigo

OdgovorNapisal/-a Anja4 » To Nov 05, 2013 12:07 pm

Zdravo :D

Jaz imam doma 3 mačke. Eno 6 letno, in dva 6 mesečna posvojenčka iz zavetišča:

viewtopic.php?f=13&t=9007

Hehe so vsi trije malo MC podobni :P

Glede 3 letne muce. Žal mi je, da e ljudje po letih odločijo za oddajo mucke... Za oddajo družinskega člana :cry:

Me pa veseli, da ste razmišljali v tej smeri, da bi jo rešili od tam kjer je nezaželjena.

Glede mačk pa takole. So živali, ki jim kakšne spremembe niso preveč všeč in po treh letih lahko sprememba okolja in izguba družine povzroči hud pritisk.
Zato bi bilo priporočljivo vprašati lastnico kakšen karakter ima mačka : je prilagodljiva, odnos do otrok, drugih živali....

Vam je dolžna iskreno odgovoriti, razen če bo kaj prikrila.

Glede otrok pa jih je res dobro navaditi KAKO se ravna z mačko, da se ne sili v njo, je ne vlači po nepotrebnem, mačke so neodvisne živali in pridejo k tebi, ko one to želijo, nekateri dvigovanja sploh ne marajo.

Je pa res, da sem jaz imela to srečo, da sem posvojila dva mačkončka, ki sta popolna karakterno in vizualno ( MB zavetišče) in uživata ob dvigovanju, rklanju, a onadva sta posebna :P Zgodba zase.

Smo imeli v dtužini več mačk, pa se niti ena ni rada posebej dvigovala in cartala ko ji ne paše.

Pa tudi po vsem prebranem in slišanem vem, da je tako.

Mačko je potrebno navaditi na družino postopoma.To je le menjava okolja, teritorija na katerem je živela in "vladala" in naj poteka brez pritiska, nestresno kolikor gre. Zato NE kar vsi planiti na njo. Naj postopoma spozna vsakega družinskega člana.

Družinski člani pa naj ne drezajo v njo, ampak jo pustijo pri miru! Da bo ona sama prišla do vas!

Priporočam kakšne višje elemente, mačke se na višini počutijo varno, priporočam visok praskalnik, kakšne police... Skratka prostorčke kjer se bo lahko skrila in je nebo nobeden drezal in motil.

Glede mačkarne iz Domžal:

http://www.mypawsmainecoon.com/

Če se ne motim je to ta mačkarna?

SUPER SO :D

Če bi se odločala za nakup MCO v slo bi vzela od njih.
Imajo prav vse zdravstvene preglede predpisane za pasmo. Mačke PET kvalitete pa dobite že kastrirane/ sterilizirane.
Dobri vzreditelji ni kaj.
Jih povsem podpiram.

Mucki so pa socializirani.

Odločitev je predvsem vaša.

Njihove mačke, ki niso namenjene razstavam pa vem, da pridejo okrog 400-550 EUR.

LP

To je pa tudi vse kar lahko kot 17 letno dekle svetujem.
SlikaSlikaSlika
Anja4

OdgovorNapisal/-a inigo » To Nov 19, 2013 11:57 am

Anja,

super si! :)

Smo se družinsko odločili, da kupimo mc, ko se preselimo. Torej spomladi.

Se tipkamo! :D
inigo

OdgovorNapisal/-a Anja4 » Sr Nov 20, 2013 11:11 pm

Ooo, najlepša hvala, me veseli, da sem lahko kakorkoli pomagala :P

Me veseli za vašo odločitev, verjetno že vsi nestrpno čakate :D

lp
SlikaSlikaSlika
Anja4

Prejšnja

Vrni se na Mačje pasme

Kdo je na strani